No module Published on Offcanvas position
Gimnazjum Łukowica +48 600 464 461 inpakutokskk@gmail.com Wtorek i Piątek od 17:00

Aktualności

V Regionalny Turniej Karate Kyokushin - Łukowica 2013

W dniu 7 kwietnia 2013 r. na hali sportowej w Gimnazjum w Łukowicy, odbył się V Regionalny Turniej Karate Kyokushin o puchar Wójta Gminy Łukowica - Czesławy Rzadkosz. Turniej zorganizowany został przez Dojo Łukowica Nowosądeckiego Klubu Karate Kyokushin. Sędzią głównym była wielokrotna Mistrzyni Świata, Europy oraz Polski sensei Ewa Pawlikowska (IV dan) z Nowego Targu. Sponsorami turnieju byli: Urząd Gminy Łukowica, firma Unimat Łącko, Alkam, Piekarnio-ciastkarnia Józefa Niki z Nowego Sącza oraz Dariusza Wielocha.

20130407-4

W zawodach wzięło udział ponad 120 zawodników i zawodniczek z takich klubów jak Nowy Sącz, Nowy Targ, Stary Sącz, Łukowica,Gorlice, Bukowno (Olkusz) oraz Wieliczka.  Zawodnicy rywalizowali w 6 kategoriach kata oraz 11 kategoriach kumite (walka) w tym kumite seniorek oraz seniorów.

Turniej składał się z dwóch części. W pierwszej dzieci i młodzież rywalizowali w kategorii kata, wykazując się wielkim skupieniem, zaangażowaniem i umiejętnościami. Prym w tej kategorii wiodła drużyna z Bukowna zdobywając 17 punktów. Tuż za nią uplasowali się Nowy Targ z 13 punktami oraz Stary Sącz z 9 punktami.

20130407-64

Po zakończeniu części poświęconej kata przyszedł czas na chwilę przerwy, którą umilił wszystkim występ zespołu regionalnego z Łukowicy. Po przerwie nastąpiło oficjalne rozpoczęcie, podczas którego zaproszeni goście: Wójt Gminy Łukowica Czesława Rzadkosz, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowicy Andrzej Bargieł oraz Dyrektor Gimnazjum w Łukowicy Leszek Lis zostali wyróżnieni pamiątkowymi statuetkami za pomoc w promowaniu karate kyokushin. Po krótkich przemówieniach, które wygłosili prezes NKKK shihan Andrzej Krawontka (V dan) oraz sensei Edward Krawczyk (I dan) przyszedł czas na „kolorowy” występ dziecięcej grupy tanecznej z Łukowicy zakończony gromkimi brawami.

20130407-72

Na tym etapie żarty się skończyły - na rozegranie czekały kategorie kumite! Pierwsi zaczęli najmłodsi, którzy dostarczyli kibicom wielu wrażeń. Mając na uwadze ich najwyższe bezpieczeństwo walki prowadzone były z użyciem ochraniaczy rąk, nóg, tułowia oraz głowy a nad ich bezpieczeństwem czuwała lek. Iwona Krawczyk.

Często potyczki przybierały nieoczekiwane zwroty akcji. Przykładem tu jest wygrana walka Julii Nykaza z Nowego Targu, która pokonała o wiele wyższą od siebie zawodniczkę z Nowego Sącza - Aleksandrę Sadek.

Walki seniorów to jak zwykle największe emocje. Tu od zawodników oczekuje się wielkiej siły, wytrzymałości oraz techniki. W tej kategorii największe szczęście dopisało gospodarzom: I miejsce w kategorii seniorek wywalczyła Florek Justyna, I miejsce w kategorii seniorów zdobył Łukasz Zwoliński, II miejsce w tej samej kategorii zdobył Marek Hajduk.

W zakończonych finałach kumite straty odrobiła drużyna Nowego Sącza zdobywając w niej aż 41 punktów i wyprzedzając Łukowicę z 16 punktami oraz Nowy Targ i Stary Sącz, które zdobyły po 14 punktów.

20130407-10

Puchar Wójta Gminy Łukowica ostatecznie przypadł drużynie z Nowego Sącza, która uzyskała łącznie 45 punktów. Kolejne miejsca zdobyły odpowiednio drużyny: Nowy Targ 27 punktów, Bukowno-Olkusz 24 punkty, Łukowica 17 punktów, Gorlice 9 punktów oraz Wieliczka 8 punktów.

W imieniu przewodniczącego komitetu organizacyjnego sensei Edwarda Krawczyka składamy ogromne podziękowania dla sponsorów za wsparcie finansowe, bez którego turniej nie mógłby się odbyć, shihan Andrzeja Krawontki za pomoc w koordynacji przygotowań oraz prowadzenie turnieju, członków Dojo Łukowica za pomoc w organizacji turnieju w tym szczególnie dla sempai: Marka Olszaka, Józefa Cedzidło, Leszka Dudy oraz Adama Lasyka i wszystkim, którzy pośrednio lub bezpośrednio mieli wkład w przygotowanie i przebieg imprezy. To właśnie dzięki ich zaangażowaniu turniej mógł odbyć się na tak wysokim poziomie.

Wszystkim startującym oraz zwycięzcom gratulujemy!