No module Published on Offcanvas position
Gimnazjum Łukowica +48 600 464 461 inpakutokskk@gmail.com Wtorek i Piątek od 17:00

Aktualności

XI Młodzieżowy Turniej Karate Kyokushin - Nowy Targ

W niedzielę 26.05.2013 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 4 na Niwie w Nowym Targu odbył się XI Młodzieżowy Turniej Karate Kyokushin pod patronatem Burmistrza Miasta Nowy Targ.
Organizatorem Turnieju było Stowarzyszenie Sportowe Karate Yokozuna w Nowym Targu kierowane przez sensei Ewę Pawlikowską 4 dan. Sędzią głównym turnieju był sensei Roman Kęska 4 dan z Krakowa. Otwarcia turnieju dokonał z-ca Burmistrza Miasta Nowy Targ mgr Eugeniusz Zajączkowski, który również wraz z Przewodniczącym Rady Miasta Nowy Targ mgr Pawłem Liszką oraz radnym Rady Miasta Tadeuszem Trutym zwycięzcom wręczali puchary , medale oraz nagrody rzeczowe.

W turnieju wzięło udział 154 zawodników i zawodniczek z 10 ośrodków tj. z: Katowic, Nowego Sącza(Łukowicy), Krosna. Limanowej, Niepołomic, Zakopanego, Wieliczki, Krościenka, Starego Sącza i Nowego Targu.

Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach kata oraz kumie w poszczególnych kategoriach wiekowych i wagowych. Wszyscy zawodnicy walczyli bardzo zacięcie o najcenniejsze trofea, co wzbudzało zarówno wśród zawodników jak i kibiców wiele pozytywnych emocji.

Sędziowali: Andrzej Krawontka 5 Dan Nowy Sącza, Maciej Sroka 2 dan Nowy Targ, Zbigniew Goliński 3 Dan Limanowa, Zbigniew Gągola 2 Dan Limanowa, Wiesław Krosta 3 Dan Niepołomice, Nędza Rafał 1 Dan Zakopane, Grzegorz Jóźkiewicz 1 Dan Zakopane, Mariusz Chrapek 1 Dan Zakopane, Michał Morawczyński 2 Kyu Krościenko, Krzysztof Jakubowicz 2 dan Krosno, Robert Kopciowski 3 dan Wieliczka, Andrzej Marmuszewski 2 dan Nowy Sącz.
Bardzo dobrze spisali się zawodnicy z Łukowicy którzy zasilili drużynę Nowego Sącza. Justyna Florek zajęła II miejsce w kategorii kumite seniorek. Justyna uległa zawodniczce z Nowego Sącza przez kontuzję nogi. W kumite seniorów Adam Lasyk zdobył II miejsce spotykając się po drodzę z Adamem Ramsem z naszego dojo który zdobył III miesce. Leszek Duda w tej samej kategorii zdobył III miejsce. W kategorii kumite seniorów III miejsca zdobyli również Marek Hajduk oraz Andrzej Talarczyk.